Nedēļas nogalē orientēšanās entuziasti sacentīsies meistarībā telpās

Sestdien, 26. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes telpās tiks dots starts Rīgas telpu orientēšanās sacensībām. Šogad šīs būs jau ceturtās orientēšanās sacīkstes telpās, un katrā no tām piedalās vairāki simti dalībnieku ne tikai no Latvijas, bet arī no ārvalstīm. 

Tie, kuri ir bijuši RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, noteikti zina, ka tur netrūkst daudz asu pagriezienu, garu gaiteņu un kāpņu augšup un lejup, turklāt distances sarežģīšanai daļa ceļu būs slēgti vai ar noteiktu kustības virzienu. Dalībnieku galvenais uzdevums būs atrast norādītos kontrolpunktus noteiktā secībā, par orientieri izmantojot karti. Par uzvarētāju kļūs tas, kurš izvēlējies gudrāko ceļu un distanci veicis visātrāk.

“Rīgas telpu orientēšanās sacensības vienmēr bijušas viskuplāk apmeklētais posms telpu orientēšanās līgā. Tām ir vairākus gadus ilga vēsture, un pēdējos gadus tās notiek tieši dažādās RTU fakultātēs,” stāsta sacensību organizators Matīss Ratnieks. “Visām RTU fakultātēm raksturīgas plašas telpas, kur iespējams izplānot interesantas distances. Tāpēc Rīgas telpu orientēšanās sacensības ir garants – sacīkste būs aizraujoša un dinamiska.”

Rīgas telpu orientēšanās sacensības ir viens no sešiem šī gada Telpu orientēšanās līgas posmiem. Šogad organizatori parūpējušies, lai sacensības notiktu telpās, kur līdz šim tas šķitis teju neiespējami. Piemēram, pirmais sacensību posms tika aizvadīts modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, bet otrais – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Sacensību organizatoru veidotā distance Latvijas Nacionālajā bibliotēkā pat izpelnījusies starptautisku atzinību un tikusi nominēta gada labākās distances titulam starptautiskā orientieristu balsojumā. 

Piedalīties sacensībās aicināts ikviens, kurš vēlas neparastā vidē un azartiskā gaisotnē pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem. Pieteikties sacensībām joprojām iespējams šīs mājas lapas augšpusē, turklāt līdz ceturtdienas plkst. 10.00 to iespējams izdarīt izdevīgāk.

Sacensības organizē  Latvijas Orientēšanās federācija un O!Latvija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *