Desmitā telpu orientēšanās sezona notiks unikālās ēkās

16. novembrī Rīgā starts tiks dots ikgadējam “Latvijas Telpu orientēšanās kausam”, kas piedāvās sešas aizraujošas orientēšanās distances sabiedrībā labi atpazīstamās ēkās. Sacensību desmitā sezona būs pārsteigumu pilna, jo orientēšanās pārsvarā notiks ēkās, kur sacensības līdz šim nekad nav notikušas.

 

“Šī mums ir īpaša sezona, jo sacensības notiek desmito gadu pēc kārtas. Pirmoreiz tās tālajā 2009. gadā rīkojām Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas manēžā, un tas bija orientēšanās labirints. Tagad sacensības ir ļoti attīstījušās – augusi gan distanču kvalitāte, gan sarežģītība. Ticam, ka desmitās sezonas sacensības būs dalībniekiem aizraujošas un sevi izaicinošas, par ko īpašs paldies sadarbības partneriem, kuri uzticēja distanču ierīkošanu savās ēkās,” pauž sacensību organizators Matīss Ratnieks.

 

Sacensību seriāls notiks sešos posmos:

16. novembris – Latvijas Universitātes galvenā ēka
23. novembris – Rīgas 49. vidusskola
24. novembris – Rīgas Kongresu nams
30. novembris – Kultūras pils “Ziemeļblāzma”
1. decembris – Latvijas Universitātes Zinātņu māja
14. decembris – Ieslodzījuma vietu pārvaldes Brasas cietums

 

Kā ierasts, ātrākie orientieristi visos sacensību posmos tiks noskaidroti sešās meistarības grupās – SV16, SV21 un SV40. Pēc katra posma apbalvoti tiks pirmo vietu ieguvēji katrā meistarības grupā, bet kopvērtējuma labākie pēc visu posmu noslēguma saņems galvenās balvas. Lai tiktu ieskaitīts kopvērtējumā, jāpiedalās vismaz četros kausa posmos. Līdz 10. novembrim, reģistrējoties uzreiz uz visiem posmiem vai uz pieciem no sešiem, tiek piemērota atlaide dalības maksai. Plašāk sacensību nolikumā.

 

Telpu orientēšanās ir viens no orientēšanās sporta paveidiem, kur distances tiek iekārtotas iekštelpās. Pirms sacensībām katram dalībniekam tiek piešķirta karte ar ēkā izvietotiem punktiem, kuros elektroniski pēc iespējas ātrāk pareizā secībā jāreģistrējas. Lai punktu meklēšanu un atrašanu sarežģītu, daļai gaiteņu būs tikai viens kustības virziens, kā arī daļa ceļu būs slēgti.

 

Telpu orientēšanās ir salīdzinoši jauns sporta veids, taču tas ieguvis plašu atsaucību un interesentu loku. Pērn sešos sacensību posmos startēja kopumā 1600 dalībnieki, un tas kļuva par absolūtu sacensību seriāla dalībnieku rekordu

Pieteikties sacensībām var, izmantojot LOF.LV sistēmu. Pieteikšanās termiņš trīs dienas iepriekš līdz plkst. 10:00, taču varēs pieteikties arī sacensību dienā uz vietas. Tādā gadījumā gan sacensību rīkotāji negarantē, ka visiem pietiks kartes, tāpēc aicinām pieteikties laikus.

Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija un finansē Rīgas domes Izglītības kultūras un sporta departaments. Sacensību norisi atbalsta Latvijas Republikas Tieslietu ministrija, Ieslodzījuma vietu pārvalde, Karšu izdevniecība Jāņa sēta, Isostas, X Events, MINTprint, Suunto, UfoGolf, Sport.Event.Print, Latvijas Universitāte, Rīgas Kongresu nams, Rīgas nami, Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, Rīgas 49. vidusskola.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *