Nolikums 2019

Latvijas Telpu orientēšanās kauss 2019

NOLIKUMS

SACENSĪBU MĒRĶI

 • Parādīt orientēšanos kā pieejamu sporta veidu jebkuram vecumam un dzimumam;
 • Noskaidrot ātrākos orientieristus telpās sešās meistarības grupās.

 

SACENSĪBU FORMĀTS

Telpu orientēšanās distance atbilst saīsinātai tradicionālajai sprinta distancei.

 

SACENSĪBU PROGRAMMA

 

 1. posms 16.11 – Latvijas Universitātes galvenā ēka (Raiņa bulvāris 19) [EKSKURSIJA]
 2. posms 23.11 – Rīgas 49. vidusskola, Kr. Valdemāra 65
 3. posms 24.11  – Rīgas Kongresu nams, Kr. Valdemāra 5
 4. posms 30.11 – Kultūras pils “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas iela 36 [EKSKURSIJA]
 5. posms 01.12 – Latvijas Universitātes Zinātņu māja, Jelgavas iela 3
 6. posms 14.12 – Ieslodzījumu vietu pārvaldes Brasas cietums, Laktas iela 2/4 [EKSKURSIJA]

*Brasas cietuma posmā sacensību dalībniekiem būs pieejamas ekskursija plkst. 14:30, 16:30 un 18:30. Katrā ekskursijas laikā varēs piedalīties maksimums 40 cilvēki. Pieteikšanās tikai sacensību dalībniekiem caur LOF pieteikumu sistēmu!

[EKSKURSIJA]

1.  posmā LU galvenajā ēkā tiks organizēta ekskursija pa ēku Latvijas armijas simtgades noskaņās. Sākums: 14:00. Cena 3 EUR. Tās laikā tiks apskatītas universitātes ēka, Lielā un Mazā aula, Skatu platforma, Studentu karceris un universitātes muzejs. Pieteikšanās termiņš 13. novembra 10:00.

4. posmā Ziemeļblāzmā būs iespējams piedalīties ekskursijā.  Sākums: 13:30. Cena 3 EUR. Apmeklētāji tiks iepazīstināti ar Ziemeļblāzmas vēsturi, kā arī būs iespējams apskatīt aktuālās izstādes. Pieteikšanās termiņš 27. novembra plkst. 10:00

Pieteikšanās visām ekskursijām caur LOF pieteikumu sistēmu!

 

*6. posmā 2003. gadā dzimušie jaunieši piesakās SV16 grupā, bet startē SV21 grupā.

 

Precīzi starta laiki katram sacensību posmam tiks publicēti nedēļu pirms sacensībām.

Aptuvenais starta laiks no plkst. 11.00 līdz 13.30. (24.11 starta laiks no 15:00).

 

SACENSĪBU CENTRS

Visērtāk sacensību centros ir ierasties ar sabiedrisko transportu, kura kursēšanas grafiku var atrast Rīgas Satiksmes maršrutu plānotāja lapā.

 

MEISTARĪBAS GRUPAS

S16 Jaunietes

2003. gadā dzimušās un jaunākas

*6. posmā 2003. gadā dzimušie jaunieši piesakās SV16 grupā, bet startē SV21 grupā.

S21 Sievietes

Atklātā grupa, bez vecuma ierobežojuma.

S40 Sievietes

1979. gadā dzimušās un vecākas

V16 Jaunieši

2003. gadā dzimušie un jaunāki

*6. posmā 2003. gadā dzimušie jaunieši piesakās SV16 grupā, bet startē SV21 grupā.

V21 Vīrieši

Atklātā grupa, bez vecuma ierobežojuma

V40 Vīrieši

1979. gadā dzimušie un vecāki

OPEN Iesācēju grupa. Kontrolpunkti jāpaņem izvēles secībā (ir jāpaņem vismaz 7 kontrolpunkti, kuru numuri norādīti uz kartes, lai iegūtu ieskaitītu rezultātu un izdruku). Šīs distances rezultāti netiek vērtēti.

Līdz 16* gadiem dalības maksa – 3.50 EUR,  pārējiem – 7 EUR.
*2003. gadā  dzimušie un agrāk.


PIETEIKŠANĀS

Pieteikties sacensībām iespējams, izmantojot LOF pieteikumu sistēmu.

Pieteikšanās termiņš – plkst. 10.00 trīs dienas iepriekš pirms katra posma.

Pēc pieteikšanās termiņa pieteikties var sūtot epastu uz guntars@bkc.lv vai uz vietas sacensību dienā, tomēr tādā gadījumā sacensību rīkotāji negarantē, ka visiem startēt gribētājiem pietiks kartes. Aicinām pieteikties laikus, lai varam sagatavot kartes pilnīgi visiem. Par novēlotiem pieteikumiem tiks iekasēta paaugstināta dalības maksas – attiecīgi 5 un 10 EUR!

*Pēdējā posmā dalība tikai no 16 gadu vecuma!

 

DALĪBAS MAKSA

Dalībniekiem grupās S16 un V16 – 3,50 EUR;
*LU studentiem un Rīgas 49. vidusskolas skolēniem  – 3,50 EUR;
Pārējiem – 7,00 EUR.

*Dalībniekam jāpārstāv Latvijas Universitāte vai Rīgas 49. vidusskola un pieteikuma anketā jānorāda savas studentu/skolēnu apliecības numurs. Pieteikumā norādītā studentu/skolēnu apliecība jāuzrāda reģistratūrā.

Aicinām pieteikties sacensībām laicīgi! Piesakoties dalībai sacensību dienā, dalības maksas attiecīgi 5 EUR (3,5 EUR) un 10 EUR (7 EUR).  Šogad dalības maksu iespējams samaksāt tikai ar norēķinu karti.

Reģistrējoties uzreiz uz visiem posmiem, tiek piemērota atlaide dalības maksai, attiecīgi 18 vai 35 eiro par sešiem posmiem kopā. Atlaidi var saņemt, tikai pārskaitot dalības maksu uz Latvijas Orientēšanās federācijas kontu (zemāk) līdz 10. novembrim!

Neierodoties uz kādu no posmiem, dalībniekam jāsamaksā iepriekšējā posma dalības maksas pilnā apjomā.

Ja dalībnieks finišē ar iepriekš nepieteiktu/izmainītu SportIdent čipu, tad  jāsamaksā 2 EUR reģistrācijā, lai rezultāts tiktu ieskaitīts. Izmaiņas pieteikumos var sūtīt uz guntars@bkc.lv vai veikt izmaiņas uz vietas sacensību centrā līdz starta atvēršanai.

SportIDENT kartes īre – 1 EUR

Dalības maksu iespējams iepriekš pārskaitīt uz Latvijas Orientēšanās federācijas kontu, maksājumā mērķī norādot dalībnieka vārdu un kārtas, par kurām tiek veikts maksājums. Neskaidrību gadījumā vai ja nepieciešams izrakstīt rēķinu sazināties pa e-pastu: lof@lof.lv

Pieteikums LOF.LV sistēmā ir garantija, ka dalībnieks piedalīsies sacensībās. Ja dalībnieks neierodas uz posmu, nākamajā posmā jāsamaksā pilnā apjomā.

Neierodoties uz posmu dalības maksa netiek atmaksāta vai pārnesta uz citiem posmiem.

 

Rekvizīti:

LATVIJAS ORIENTĒŠANĀS FEDERĀCIJA

Grostonas iela 6b, Rīga, LV-1013, Latvija

Reģ.Nr.: 40008021960

Banka: Luminor bank

SWIFT: RIKO LV 2X

IBAN: LV14RIKO0002013111372 

 

REĢISTRĀCIJA

Ierodoties sacensību centrā, jādodas uz reģistrācijas vietu, kur jāsamaksā dalības maksa.

Sacensību centrā uz vietas iespējami norēķini TIKAI ar bankas kartēm!

 

STARTS

Pirms starta ir atļauts uzturēties tikai norādītajās vietās, netraucējot citiem sacensību dalībniekiem. Nav atļauts iepazīties ar distanci pirms sava starta, ievērojot godīgas spēles principus un izturoties ar cieņu pret citiem dalībniekiem.

Dalībniekiem sacensībās jāveic divas distances ar startu jebkurā sev ērtā laikā (norādīts nolikumā).

  

DISTANCES

Kontrolpunktos jāatzīmējas uz kartes norādītajā secībā (ar līniju savienoti kontrolpunkti / piemērs).

Aptuvenie uzvarētāja laiki katrā distancē ap 10-15 min.

 

 

FINIŠS

Pēc finiša kontrolpunkta apmeklēšanas jādodas nolasīt SportIdent karte, lai reģistrētu rezultātu.

 

VĒRTĒŠANA UN APBALVOŠANA

Katrā posmā meistarības grupā uzvar tas dalībnieks/-ce, kura/-as abu distanču rezultātu summa ir vismazākā. Katrā posmā tiek apbalvoti pirmo vietu ieguvēji.

Kopvērtējumā apbalvo pirmo triju vietu ieguvējus katrā meistarības grupā. Lai iegūtu ieskaiti kopvērtējumā, jāpiedalās vismaz četros kausa posmos. SV16 grupās kopvērtējuma ieskaitē tiek ņemti vērā 3 no 5 posmiem (6. posmā 2003. gadā dzimušie jaunieši startē SV21 grupās).

Grupas kopvērtējumu aprēķina, summējot četros (SV16 grupās – trīs) posmos labāko uzrādīto rezultātu punktus. Katras grupas uzvarētājs saņem 1000 punktus. Katrai nākamajai vietai punktus aprēķina, uzvarētāja laiku dalot ar konkrētās vietas uzrādīto laiku. 

 

ORIENTĒŠANĀS MEISTARS

Katrā Telpu kausa posmā tiks noteikts veiklākais sportists, kurš divu distanču kopsummā noteiktos etapos būs spējis uzrādīto ātrāko laiku. Katrā distancē būs viens etaps (uz kartes zaļā krāsā, skat. paraugu), kurš tik vērtēts ieskaitē. Etapa izvēlē tiks ņemta vērā tā sarežģītība un lielākais veicamais attālums starp kontrolpunktiem.

Summējot etapu laikus, abās distancēs katrā posmā tiks noteikts “Orientēšanās meistars/-e” vīriešu un sieviešu konkurencē.

Tāpat tiks noteikts arī “Latvijas telpu orientēšanās kausa lielmeistars”, summējot trīs labākos rezultātus no sešiem apbalvošanā. “Orientēšanās meistara” kopvērtējuma līderis tiks apbalvots pēdējā posmā.

 

 

PAPILDU INFORMĀCIJA

 • Aizliegts startēt ielas un vieglatlētikas vai orientēšanās sporta apavos ar radzēm. Ieteicams izmantot sporta apavus, ar kuriem var ērti pārvietoties pa cietu virsmu. Lai izvairītos no traumām, lūdzam izmantot apavus ar pēc iespējas plānāku zoli.
 • Sacensību centrā būs pieejama tualete.
 • Sacensību centrā būs pieejama medicīniskā palīdzība. Lūgums jautāt reģistrācijā.
 • Iesildīšanās skrējienu var veikt ārpus ēkas.
 • Dalībnieki paši atbild par savu veselības stāvokli. Par bērnu veselības stāvokli atbild vecāki, treneri vai personas, kuras bērnus pavada. Sacensību rīkotāji nenes atbildību par traumām, kas gūtas sacensību laikā.
 • Kāpņu telpu apkārtnē jābūt ļoti uzmanīgiem. Neuzmanība var izraisīt smagas sadursmes starp dalībniekiem.
 • Piesakoties sacensībām dalībnieki apliecina, ka neiebilst orientēšanās sacensību Latvijas čempionāta laikā uzņemto fotogrāfiju un video materiālu izmantošanai jebkādām orientēšanās Latvijas čempionāta  mārketinga un reklāmas aktivitātēm, kā arī neiebilst savu personas datu (vārda, uzvārda) publicēšanai dalībnieku sarakstā un rezultātos.

 

KARTES

Sacensību apvidū atradīsies no lentām veidoti labirinti – pāri lentām lēkt/kāpt ir aizliegts. Sacensību rīkotāji patur tiesības diskvalificēt dalībniekus, kas tiks pieķerti, pārkāpjot šo punktu.

 

ATZĪMĒŠANĀS

Sacensībās tiks izmantota elektroniskā atzīmēšanās sistēma SportIdent. Dalībniekiem, kuri reģistratūrā saņēmuši SportIdent karti, pēc otras distances tā jānodod atpakaļ organizatoriem. Nozaudēšanas gadījumā jāmaksā EUR 60,00.

 

ORGANIZATORI

Sacensības organizē  SIA O! Latvija, Latvijas Orientēšanās federācija sadarbībā Latvijas Universitāti, Rīgas 49. vidusskolu, Kultūras pili “Ziemeļblāzma”, Rīgas Kongresu namu, SIA “Rīgas nami”, Ieslodzījumu vietu pārvaldi un Tieslietu ministriju.

Pasākumu finansē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 • Matīss Ratnieks, t. 20252282, info@olatvija.lv

 

TELPU ORIENTĒŠANĀS PIEMĒRI

Iepriekšējo gadu kartes, rezultātus, bildes un video var apskatīt šeit – “Rezultāti / Bildes