Sekmīgi noritējušas telpu orientēšanās sacensības

alvis_web

Novembrī un decembrī trijās Latvijas augstākās izglītības iestādēs notika piecas telpu orientēšanās sacensības jeb Latvijas telpu orientēšanās līga, kurā piedalījās 245 dalībnieki.

Latvijas telpu orientēšanās līgas sacensības notika Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātē, Ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī dabaszinātņu akadēmiskajā centrā “Torņakalns”, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, kā arī biznesa augstskolā “Turība”.

Lai arī telpu orientēšanās pēdējos gados jau bija izpelnījusies lielu popularitāti ar atsevišķām sacensībām, šogad pirmo reizi tika organizēts sacensību seriāls, kas izraisīja gan orientieristu, gan citu cilvēku interesi un ar katru posmu sasniedza arvien lielāku dalībnieku skaitu.

Pavisam 245 dalībnieki startēja vienā vai vairākās Latvijas telpu orientēšanās līgas sacensībās.

Kopvērtējumā dalībnieki tika vērtēti sešās grupās.

S16 par uzvarētāju kļuva Laura Elīza Lapiņa (Auseklis IK), V16 uzvarēja Rihards Gailis (Auseklis IK), bet veterānu konkurencē (S40 un V40 grupās) labākie bija Guntars Mankus (Saldus OK) un Ilze Lapiņa (Ziemeļkurzeme OK).

Spēcīgākajā sieviešu grupā – S21 – aizraujošs duelis par uzvaru izvērtās starp Ievu Rukšāni (Kāpa OK) un Elīnu Mankus (Saldus OK) un tikai pēdējā posmā minimālu 2 punktu pārsvaru ieguva OK Kāpa pārstāve. Trešajā vietā ierindojās Sigita Lapsiņa (LU).

Vīriešu konkurencē dominēja Igaunijas orientierists Sergejs Rjabiškins, kurš uzvarēja četros no pieciem posmiem. Alvis Reinsons (RTU) un Fricis Spektors (Auseklis IK) bija tuvākie sekotāji.

Alvis Reinsons: “Mani aizrauj telpu orientēšanās specifika, kas pieprasa citādu pieeju kā ikdienas orientēšanās mežā. Jādomā zibenīgi, jāizjūt “apvidus” bez kompasa, jārēķinās ar distanci vairākos stāvos un iespējamiem strupceļiem. Bieži vien skriešanas ātrums nav noteicošais, lai gan bez tā neiztikt, ja vēlas uzvarēt. Telpu-o līgā gāja kā pa viļņiem. Dažās distancēs izdevās uzvarēt, citās pieļāvu milzīgas kļūdas, taču prieks, ka kopvērtējumā esmu otrais. Ceru, ka līdzīgs pasākums būs arī nākamgad!

Paldies sacensību atbalstītājiem – Rīgas domes Izglītības, Sporta un Kultūras departaments, Isostar, Aerodium, Maponshirt.com, Jāņa Sēta, Piebalgas alus, Long Chips, Rīgas improvizācijas teātris, RTU SP, BAT SP, LU ĢZZF SP un Latvijas Orientēšanās federācija.

Uz tikšanos jaunos piedzīvojumos 2016. gadā!

{ Leave a Reply ? }

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *