Sekmīgi aizvadīta Telpu orientēšanās līga 2016

Ar sacensībām bijušajās LU Bioloģijas fakultātes telpās 14. decembrī noslēdzies orientēšanās sacensību seriāls – Telpu orientēšanās līga 2016. Sākot no oktobra beigām līdz decembra vidum kopumā sešās dažādās ēkās Rīgā par godalgotām vietām cīnījās vairāk nekā 500 dalībnieki.

Kopvērtējumā dalībnieki cīnījās par uzvaru trīs vecuma grupās. Par S16 grupas līderi kļuva Laura Elīza Lapiņa (Auseklis IK), savukārt V16 konkurencē ātrākais un prasmīgākais orientierists – Rihards Gailis (Auseklis IK). Savukārt S40 un V40 grupās nepārspēti orientēšanās kluba “Ozons” biedri –Kristīne Veita un Ivars Žagars.

Spēcīgākajā sieviešu grupā – S21 – uzvaru izcīnīja Madara Šadrina (RTU). Viņas tuvākās sekotājas – Beāta Zaļaiskalna (Auseklis IK) un Anna Eleonora Freimane (RTU). “Man šķita ļoti interesanti skriet tik dažādās vietās un tik daudz kārtās, jo pagājušajā reizē, kad piedalījos, bija tikai vienas sacensības,” atceras uzvarētāja, kura nepārspēta bija trijos no sešiem posmiem.

“Interesanti, protams, likās skriet tajās vietās, kur nevarēju iedomāties sevi skrienam, piemēram,  Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Cerams, ka citus gadus šāda odziņa arī neizpaliks. Bet, ja runā par distanci, tad visinteresantākā bija pēdējā, jo tur nevarēja tā vienkārši nesties pa gaiteņiem vai rāpties visu laiku pa kāpnēm, tur bija nedaudz jāpamežģī smadzenes,” turpina M. Šadrina, kurai uzvaru pēdējā posmā nozadzis nogurums.

Savukārt vīriešu konkurencē šogad uz pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa pagājušajā gada otrās vietas ieguvējs Alvis Reinsons (RTU). Otrajā vietā savukārt ierindojās Fricis Spektors (Auseklis IK), bet trešajā – Valters Āboliņš (Ozons).

“Neesmu apmierināts ar rezultātu trešajā kārtā, kā arī pēdējā kārtā neizdevās noskriet optimāli, jo otrajā distancē izmežģīju potīti. Taču kopvērtējumā izcīnīju uzvaru, kas arī bija galvenais mērķis. Prieks par to,” pēc sacensību noslēguma atzina A. Reinsons. “Kopējais iespaids ir pozitīvs. Šķiet, ka telpu orientēšanās kļūst arvien masveidīgāka, konkurence sīvāka, turklāt bija iespēja uzskriet ēkās, kur iepriekš sacensības vēl nebija notikušas.”

Šogad Telpu orientēšanās līgas sacensības notika modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Latvijas Universitātes (LU) dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Torņakalnā un bijušajā LU Bioloģijas fakultātē.

Telpu orientēšanās pēdējos gados izpelnījusies lielu popularitāti, tomēr Latvijā pagaidām šis ir vienīgais šīs disciplīnas sacensību seriāls. Sacensības raisījušas interesi gan orientieristu, gan citu aktīva dzīves veida piekritēju vidū, kuriem orientēšanās līdz šim bijusi sveša.

Telpu orientēšanās atšķirībā no tradicionālajām orientēšanās distancēm notiek iekštelpās, turklāt distances sarežģīšanai daļa ceļu ir slēgti vai ar noteiktu kustības virzienu. Dalībnieku galvenais uzdevums ir atrast norādītos kontrolpunktus noteiktā secībā, par orientieri izmantojot karti.

Sacensības tiek rīkotas ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, Isostar, Xrace, Karšu izdevniecības “Jāņa Sēta”, Mintprint, Long Chips, RTU un RTU SP, LU un LU ĢZZF SP, Sport Event Print, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, “Rīga Plaza” un Latvijas Orientēšanās federācijas atbalstu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *