Rīgas telpu orientēšanās sacensībās uzvar Reinsons un Šadrina

Sestdien, 26. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes telpās noslēgušā Rīgas telpu orientēšanās sacensības. Aptuveni kilometru garajā distancē, kas veda pa fakultātes gaiteņiem, kāpnēm un auditorijām, vīriešu elites grupā uzvaru izcīnīja Alvis Reinsons, savukārt sieviešu elites grupā pirmo vietu ieguva Madara Šadrina.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstītajās sacensībās kopumā piedalījās vairāk nekā 230 dalībnieki, kuri sacensību startam RTU telpās pulcējās jau no pulksten 11. Katram dalībniekam bija jāveic divas distances, un viņa vietu kopvērtējumā noteica abu distanču summa.

“Distances šķita aizraujošas, varēja gan palauzīt galvu, gan arī kārtīgi izskrieties,” pēc sacensību noslēguma atzina ātrākais vīriešu elites dalībnieks Alvis Reinsons, kurš abas distances veica mazliet vairāk nekā 25 minūtēs. “Noslēgto gaiteņu dēļ dažreiz saputrojos, kā rezultātā abās distancēs pieļāvu pāris muļķīgas kļūdas. Prieks par to, ka kopsummā tik un tā izdevās uzvarēt, taču joprojām ir potenciāls izaugsmei.”

Pirmo vietu viņam nodrošināja nieka sekundes pārsvars pār orientieristu no Igaunijas Sergeju Rjabiškinu (Sergei Rjabyshkin), kurš lieliskus rezultātus parādīja iepriekšējās Telpu orientēšanās sacensībās Latvijā. Savukārt trešajā vietā ierindojās orientierists Valters Āboliņš, kurš no pirmās vietas atpalika mazliet mazāk nekā minūti.

Sieviešu elites konkurencē uzvaru izcīnīt Madarai Šadrinai izdevās otrajā distancē, pateicoties labam startam un otrās vietas ieguvējas Annas Eleonoras Freimanes kļūdai. Rezultātā M. Šadrina otro vietu pārspēja par minūti, kamēr trešās vietas ieguvēja Beāta Zaļaiskalna no uzvarētājas atpalika vairāk nekā divas minūtes.

“Pirms diviem gadiem šajā fakultātē jau rīkojām telpu orientēšanās sacensības, tāpēc šogad apzināti distances veidojām sarežģītākas,” uzsver sacensību organizators Matīss Ratnieks. “Sacensības bija izdevušās, turklāt šogad starp dalībniekiem par godalgotām vietām izvērtās sīva cīņa, un tas sacīkstes padarīja jo īpaši interesantas.”

Jauniešu konkurencē S16 grupā pirmo vietu ieguva Laura Elīza Lapiņa, abas distances veicot mazliet vairāk nekā 37 minūtēs, savukārt V16 grupā par uzvarētāju kļuva Dāvis Šolmanis (0:31:47). Pieaugušo konkurencē S40 grupā uz augstākā pjedestāla kāpa Ilze Lapiņa (0:37:19), bet vīriešu konkurencē V40 grupā pirmā vieta Ivaram Žagaram (0:27:53).

Rīgas telpu orientēšanās sacensības ir viens no sešiem šī gada Telpu orientēšanās līgas posmiem. Telpu orientēšanās atšķirībā no tradicionālajām orientēšanās distancēm notiek iekštelpās, turklāt distances sarežģīšanai daļa ceļu ir slēgti vai ar noteiktu kustības virzienu. Dalībnieku galvenais uzdevums ir atrast norādītos kontrolpunktus noteiktā secībā, par orientieri izmantojot karti.

Sacensības organizē  Latvijas Orientēšanās federācija un O!Latvija sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *