Latvijas Telpu orientēšanās kauss noslēdzies; noskaidroti sezonas ātrākie orientieristi

Svētdien, 9.decembrī, ar sacensībām Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē noslēdzās devītā Latvijas Telpu orientēšanās kausa sezona. Sešos sacensību posmos šogad startēja kopumā 1545 dalībnieki, kas ir šī sacensību seriāla dalībnieku rekords.

Foto autors: Roberts Fimbauers

Sešos posmos dalībniekiem bija iespēja orientēšanās burvību izbaudīt ļoti dažādās ēkās – leģendārās rūpnīcās un pilīs, augstskolu un skolu ēkās, kā arī zinātnisko institūtu telpās. Šāda norises vietu dažādība tika piedāvāta pirmoreiz. Sacensības noritēja pusotra mēneša laikā – no oktobra beigām līdz decembra pirmajai pusei -, un vidēji vienā posmā piedalījās ap 350 dalībnieku.

Ātrākie orientieristi sezonas garumā, kā ierasts, tika noskaidroti trīs vecuma grupās. Kopvērtējumā S16 grupā otro gadu pēc kārtas 1. vietuizcīnīja Alise Zagorska (Auseklis IK),2. vietu Una Undīne Dzērve (Kāpa OK),3. vietu Laura Berķe (Auseklis IK). V16 grupā 1. vietu ieguva Kārlis Stradiņš (Auseklis IK), 2. vietu Jēkabs Ločmelis (Burkānciems& Co VSK), bet 3. vietu – Mārcis Zariņš (Ozons/RSP).

Starp elites jeb S21 grupas dāmām 1. vietu ieguva Madara Šadrina (Kāpa OK), 2. vietu IevaNāgele (Kāpa OK), bet 3. vietu Elīza Ozola (Auseklis IK). Savukārt starp elites puišiem V21 grupā jau trešo gadu pēc kārtas par līderi kļuva Alvis Reinsons (Mežmalas/Madona), 2. vietu ieguva Pēteris Grīviņš (Surikati), bet trešo – Valts Ulmanis (Auseklis IK).

S40 grupā par sezonas spēcīgāko sportisti kļuva Inese Kauķe (Briksnis SK), 2. vietu ieguva Aiga Kalniņa (Bez kompasa), savukārt 3. vietu Inese Felca (Surikati). Vīru V40 konkurencē ātrākais un precīzākais izrādījās Andris Leja (Talsu BJC), bet tūlītaiz viņa kopvērtējumā sekoja Ivars Žagars (Ozons) un Gatis Dzērve (Kāpa OK). Ar visiem rezultātiem iepazīties iespējams šeit.

Katrā posmā bija arī tā sauktie meistara etapi – kartē tie bija atzīmēti zaļi un izcēlās ar zināmu sarežģītību iepretim citiem. Sezonas noslēgumā noskaidrojām arī orientēšanās meistarus – veiklākos orientieristus šajos īsajos, bet sarežģītajos posmos visas sezonas garumā. Starp dāmām tā bija Ieva Nāgele, bet starp kungiem – Artūrs Verza. Visi meistaru etapa rezultāti pieejami šeit.

“Šis ir ceturtais gads, kopš pārņēmu telpu orientēšanās sacensību seriāla organizēšanu. Pēdējie mēneši aizvadīti intensīvā, bet, manuprāt, ārkārtīgi veiksmīgā režīmā, piedzīvojot dalībnieku pieaugumu par 25%, salīdzinot ar pērno gadu. Mums bija iespēja rīkot sacensības tādās vietās, par kurām agrāk varējām tikai sapņot, un tas bija brīnišķīgi. Paldies visiem organizatoriem un brīvprātīgajiem, bez kuru palīdzīgās rokas nebūtu izdevies sarīkot tik superīgas sacensības,” pauž Matīss Ratnieks, sacensību galvenais rīkotājs.

Par veiksmīgo sacensību norises gadu paldies sakām sadarbības partneriem – Latvijas Orientēšanās federācijai un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, kas finansē sacensību norisi, kā arī SIA Realto, Karšu izdevniecībai Jāņa sēta, Sport.Event.Print, Isostar, Suunto, Nissan, Latvijas Universitātei, Rīgas Teikas vidusskolai, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai, VEF Kultūras pilij, OSveikals.lv un UFOGOLF.

Kaut Latvijas Telpu orientēšanās kausa sezona ir noslēgusies, aicinām sekot līdzi informācijai Telpu orientēšanās sacensību mājas lapā, kā arī sociālajā tīklā Facebook – telpu orientēšanās kā orientēšanās sporta paveida popularitātei pieaugot, vairāki Latvijas orientēšanās klubi un sporta veida entuziasti ziemas sezonā plāno rīkot līdzīgas sacensības, piemēram, Siguldā, Jelgavā un citās Latvijas pilsētās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *