Ar jaunu dalībnieku skaita rekordu noslēgusies desmitā telpu orientēšanās sezona  

Veselu mēnesi, no 16. novembra līdz 14. decembrim, dažādās Rīgas ēkās norisinājās “Latvijas Telpu orientēšanās kauss”, kas sestdien noslēdzās Brasas cietumā. Sešos sacensību posmos kopā startēja 2400 dalībnieku, kas ir šī sacensību seriāla dalībnieku skaita rekords.

Visi posmi notika sabiedrībā labi zināmās ēkās, starp kurām lielāko dalībnieku interesi izpelnījās Kultūras pils “Ziemeļblāzma” un Ieslodzījumu vietu pārvaldes Brasas cietums. Sešos posmos kopā tika veikti 9200 starti, un unikālo dalībnieku skaits sezonā šogad sasniedza 831.

Kā ierasts, arī šogad kopvērtējuma uzvarētāji tika noskaidroti trīs vecuma grupās. Vīru elitē V21 jau trešo gadu pēc kārtas uzvara Alvim Reinsonam (Mežmalas/Madona), kamēr otrā vieta Pēterim Grīviņam (Surikati) un trešā vieta Atim Krūmiņam (Ozons). Arī dāmu elitē S21 otro gadu pēc kārtas nepārspēta Madara Šadrina (Kāpa OK). Otrā vieta viņas kluba biedrenei Laurai Vīķei, bet trešajā vietā Anna Emīlija Suta (ZVOC/VBSS).

Sacensību uzvarētājs A. Reinsons pēc pēdējā posma Brasas cietumā atzina, ka neesot bijis viegli un gājis sliktāk kā citos posmos: “Distance bija ļoti āķīga, jo vienā brīdī kādas trīs minūtes meklēju kāpnes, pa kurām tikt no viena korpusa uz otru. Taču pati vieta bija ļoti interesanta. Redzēt cietuma kameras, sporta zāli un citas lietas – tā ir unikāla pieredze.”

V16 grupā pirmā vieta Jēkabam Ločmelim (VSK Burkānciems&Co), otrais Patriks Gustavs Rinkevičs (Ogre OK/SC), trešais Rihards Putāns (Ozons/RSP). Meiteņu konkurencē S16 uzvara Unai Undīnei Dzērvei (Kāpa OK), otrā vieta Elīzai Laurai Bondarei (Latvijas Finieris), bet labāko trijnieku noslēdza Tīna Kate Spektore (Auseklis IK).

V40 grupā uzvara Gatim Dzērvem (Kāpa OK), sudrabs Edijam Šmitam (Enkurs), bronza Guntaram Mankum (Saldus OK), bet starp dāmām S40 pirmā vieta Kristīnei Veitai (Ozons), otrā vieta Aigai Kalniņai (Bez kompasa), trešā vieta Inesei Kauķei (Briksnis SK).

Šogad svinējām desmito gadu, kopš telpu orientēšanās ir Latvijā, un piekto Latvijas Telpu orientēšanās kausa sezonu, piedāvājot dalībniekiem iespēju orientēties piecās pilnīgi jaunās ēkās. Uzskatu, ka izdevās izpildīt visus uzstādītos mērķus – palielināt dalībnieku skaitu un palielināt orientēšanās sporta atpazīstamību sabiedrībā. Pēdējais telpu orientēšanās posms sasniedza dalībnieku rekordu, jo izdevās tā norisei atrast īpašu vietu – Brasas cietumu. Katru gadu cenšamies sacensības organizēt arvien jaunās, nebijušās vietās, kur agrāk dalībniekiem ieeja ir bijusi slēgta. Pasākumam kļūstot lielākam par mums arī vairāk zina, un tā dēļ ir vienlaicīgi gan vieglāk, gan grūtāk atrast jaunas vietas. Klusībā ceru, ka arī nākamgad dalībnieku skaits palielināsies un mērķtiecīgs darbs nesīs savus augļus, ko šogad varējām redzēt Brasas cietuma posmā, “ atzīst sacensību galvenais organizators Matīss Ratnieks.

Īpašs paldies sacensību organizēšanā Latvijas Orientēšanās federācijai un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentam, kā arī atbalstītājiem Latvijas Republikas Tieslietu ministrijai, Ieslodzījuma vietu pārvaldei, karšu izdevniecībai “Jāņa sēta”, Isostar, X Events, MINTprint, Suunto, UfoGolf, Sport.Event.Print, Latvijas Universitātei, Rīgas Kongresu namam, Rīgas namiem, Kultūras pilij “Ziemeļblāzma” un Rīgas 49. vidusskolai.

Aktualitātēm par telpu orientēšanās pasākumiem citur Latvijā iespējams sekot līdzi www.telpuorientesanas.lv un Facebook lapā https://www.facebook.com/TelpuOrientesanas/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *