Ziemassvētku divcīņa

Kopš 2016. gada ir notikušas dažas savādāka s Telpu-O sacensības – orientēšanās divcīņā.

Orientēšanās divcīņa sastāv no diviem orientēšanās sporta veidiem:

Fotoorientēšanās un TempO.

Fotoorientēšanās dalībniekam tiek izsniegta iekštelpu karte kurā ir norādīta starta vieta, ar bultiņām veicamais maršruts un TempO uzdevumus staciju vietas. Šīs kartes otrajā pusē ir vairākas fotogrāfijas, kurās ir attēloti iekštelpās esošie objekti vai to fragmenti. Katrai fotogrāfijai ir viens vai vairāki jautājumi. Atbildes uz šiem jautājumiem dalībnieks atrod, ejot pa kartē norādīto maršrutu;

TempO ir viens no Taku orientēšanās disciplīnas distanču formātiem. Tautā TempO mēdz saukt par orientēšanās sprintu sēžot uz krēsla. Dalībniekam tiek izsniegti vairāki karšu fragmenti, kuri parasti ir sastiprināti blociņa veidā. Katrā kartē ir viens kontrolpunkta (turpmāk tekstā “KP”) aplītis un tā dabā atrašanās vietas apraksts jeb leģenda.

Dalībnieka uzdevums ir noteikt, kura no dabā redzamajām vairākām KP zīmēm atbilst, kartē iedrukātā aplīša centram un leģendai.

Tiesnesis dalībniekam izsniedzot karšu fragmentu blociņu, dod komandu “Laiks sākt!”, iedarbina hronometru. Dalībnieks atver blociņa vāciņu un sāk risināt pirmo uzdevumu. Kad dalībnieks attiecīgo kartes fragmentu atbild, pāršķir nākamo lapas pusi un risina nākamo uzdevumu. Pēc dalībnieka pēdējās atbildes tiesnesis aptur hronometru un pieraksta atbilžu laiku. Par katru nepareizo atbildi pie tīrā laika tiek pieskaitītas 30 soda sekundes.

Telpu-O sacensībās TempO uzdevumu stacijas tiek iekārtotas pie lieliem logiem, caur kuriem ir labi pārskatāma āra apkārtne.

Orientēšanās divcīņā ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība. Līdz ar to šīs sacensības ir pieejamas gan lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, gan arī tiem, kuri pārvietojas, lietojot palīglīdzekļus (ratiņkrēslu, kruķus, spieķi vai pavadītāja rokas atbalstu).

  1. decembrī Ventspils Olimpiskā centra Basketbola halles iekštelpās notiks orientēšanās divcīņas sacensības “Ziemassvētku rūķa balva ‘2019” kurā būs gaidīts jebkurš ventspilnieks un pilsētas viesis.

Šajā pasākumā tiek gaidīti arī tādi, kuri līdz šim ar orientēšanās un ar kartēm nav bijuši uz “Tu”, jo no pulksten 10:00 sacensību centrā darbu sāks apmācību poligons, kurā pirms došanās distancē, pieredzes bagāti orientieristi, labprāt apmācīs jebkuru interesentu.

Laika posmā no pl 11:00 līdz pl 13:00 sāks darbu starta brigāde un katrs dalībnieks distancē drīkst doties savā, brīvi izvēlētajā laikā.

Ar karti rokās prātīgi pastaigājoties pa Basketbola halles iekštelpām, būs iespēja uzzināt to, ko vēl līdz šim nezināja par sen zināmo.

Plašāka informācija: Jānis Bergs, t. 29928638